Роботодавцям нагадали, що контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінсоцполітики форми, що видається Держпраці. Це відомство веде реєстр посвідчень інспекторів праці. Ну а посвідчення, щодо якого відсутня інформація в реєстрі посвідчень інспекторів праці, вважають недійсним.

Тож якщо до роботодавця завітав інспектор праці з метою проведення інспекційного відвідування, то слід перевірити достовірність повноважень посадової особи. Зробити це можна на сайті Держпраці. Там розміщена інформація про службові посвідчення як інспекторів праці Держпраці, так і інспекторів праці органів місцевого самоврядування. Додамо, що у розміщених на вказаному сайті за регіональним принципом відомостях знайдемо номери посвідчень, ПІБ, фото та посади відповідних інспекторів.

Нагадаємо, що нещодавно  оновили норми щодо перевірок підприємств, які використовують найману працю. А одне з територіальних управлінь Держпраці оприлюднило детальну антихабарницьку інструкцію.

За повідомленням Головного управління Держпраці у Херсонській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»