Спеціалісти Управління Держпраці у Кіровоградській області роз’яснили щодо оплати часу щорічної відпустки у разі переведення на інше підприємство за умови, що новому роботодавцю перерахували компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки.

Серед важливих висновків виділимо наступні:

1. В такому випадку стаж роботи працівника, що дає право на щорічну відпустку, має обчислюватися з дати відліку стажу роботи, що давав право на щорічну відпустку на попередньому місці роботи. Тобто до стажу роботи, що надає право на відпустку, зараховують час, за який працівник не використав відпустки за попереднім місцем роботи.

2. Розрахунковий період для обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток після переведення визначатимуть за новим місцем роботи. При цьому середню зарплату для оплати часу щорічної відпустки обчислюють відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100.

3. Під час виплати середньої зарплати за час щорічної відпустки враховують суму перерахованої на нове підприємство компенсації за невикористані дні щорічної відпустки. Щоправда, як саме це має відбуватися спеціалісти Держпраці не роз’яснили. Нагадаємо, що раніше Мінсоцполітики у листі від 25.11.2015 р. № 1531/13/84-15 наголошувало, що на новому місці роботи дні щорічної відпустки, яку надають за період роботи на попередньому місці роботи, оплачують із суми компенсації, яка перерахована на нове місце роботи.

4. Працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї компенсації, на новій роботі надають на їхнє бажання щорічні відпустки повної тривалості. Це можливо до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві.

Джерело:  повідомлення Управління Держпраці у Кіровоградській області

 

Детально про те, як нараховувати відпускні переведеному працівнику та які виплати враховувати під час їх розрахунку розповість консультація в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»