Фіскали в ІПК роз’яснили, хто має складати акцизні накладні у разі, коли підприємство на підставі договорів поставки реалізовувало талони суб’єктам господарювання, і тим самим уповноважувало їх на вчинення дій по отриманню пального на АЗС.

З огляду на їх роз’яснення можна зробити висновок, що акцизні накладні на обсяги пального, що відпускають на підставі талонів, має складати безпосередній постачальник такого пального, а не продавець талонів.

Відзначимо, що, як висновується з ІПК, за договорами з одними постачальниками право власності на пальне переходило до підприємства-продавця талонів у момент підписання видаткової накладної (надалі пальне з умовами договору зберігалося у постачальника),  а за іншими – право власності переходило у момент фактичного відпуску пального на підставі талонів. Водночас контролери завважили, що і за першого, і за другого способу акцизні накладні мають складатися саме суб’єктом роздрібної торгівлі (постачальником), та реєструватися у порядку, визначеному ст. 231 ПКУ. Отримувачем в таких акцизних накладних має значитися підприємство-продавець талонів.

Джерело: ІПК ДФСУ від 12.06.2019 р. № 2688/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

 

Суб’єктам господарювання, що працюють з пальним, цікавим може бути матеріал «Акцизний склад власника пального після 01.07.2019: кому потрібен і як зареєструвати» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»