Мета новацій – актуалізація процедур оцінки відповідності мийного засобу вимогам відповідного Технічного регламенту. Загалом випробування мийних засобів та поверхнево-активних речовин, що входять до їх складу, будуть проводити згідно з національними стандартами, перелік яких затверджує Мінекономрозвитку. Аналогічна норма діє й зараз, але з уточненням, що таке випробування проводять акредитовані випробувальні лабораторії.

Для проведення оцінки відповідності мийних засобів будуть застосовувати модуль А1 (внутрішній контроль виробництва з проведенням випробувань продукції під наглядом) або модуль F1 (відповідність на основі перевірки продукції). Вибір – за виробником або його уповноваженим представником. Указані модулі визначені у модулях оцінки відповідності, які використовують для розроблення процедур оцінки відповідності, затверджених постановою КМУ від 13.01.2016 р. № 95.

Також зміни передбачають: знак відповідності технічним регламентам наносять на зовнішню поверхню пакування або на етикетку мийного засобу. У разі коли мийний засіб постачають нерозфасованим, знак відповідності технічним регламентам наноситься на супровідні документи.

Щоправда, ця постанова набирає чинності аж через шість місяців з дня її опублікування.

Джерело: Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 р. № 717» від 12.06.2019 р. № 498

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»