Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом. Саме на їх підставі визначатимуть періодичність здійснення планових заходів державного нагляду Укртрансбезпекою.

Отже, критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику, стануть:

  • категорії аварій, які  сталися протягом двох календарних років, що передують плановому періоду;
  • види робіт (послуг), пов’язаних з перевезенням пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів;
  • кількість порушень суб’єктом господарювання ліцензійних умов протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду.

Відносити суб’єкт господарювання до того чи іншого ступеня ризику будуть з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями. Тим, хто отримає високий ступінь ризику, слід очікувати профільну планову перевірку не частіше одного разу на два роки. Суб’єктам із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки, з незначним — не частіше одного разу на п’ять років.

 

Джерело: постанова КМУ «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з безпеки на транспорті» від 12.06.2019 р. № 502.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»