Податківці запевнили, що для розрахунку амортизації у податковому обліку витрати на поліпшення (ремонт) орендованих об'єктів слід зараховувати в окрему податкову групу 9 "інші основні засоби" з мінімально допустимим строком корисного використання 12 років.

До того ж при визначенні об'єкту оподаткування орендар має провести, зокрема такі коригування:

  • збільшити фінрезультат до оподаткування на суму нарахованої амортизації вартості ремонту орендованих ОЗ відповідно до НП(С)БО або МСФЗ;
  • зменшити фінрезультат до оподаткування на суму розрахованої амортизації вартості ремонту орендованих ОЗ, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.

На замітку: податковий облік ремонту, спрямованого на підтримку об’єкта оренди в робочому стані повністю орієнтований на бухоблік. Жодних різниць для таких випадків розд. ІІІ ПКУ не передбачає, окрім загального "неприбуткого-нерезидентського" обмеження, встановленого пп. 140.5.4 ПКУ.

Джерело: ІПК ДФС від 07.06.2019 р.  № 2598/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

 

Додатково пропонуємо ознайомитись із матеріалами теми тижня: "Оренда нерухомості: бухгалтерський та податковий облік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»