Фонд соціального страхування України повідомив, що з квітня 2019 року він відновив проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Водночас одним із основних завдань Фонду є здійснення перевірки обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам.

Нагадаємо, що працівники Фонду перевіряють:

  • достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду,
  •  дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду.

Під час перевірок обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності спеціалісти Фонду виділили найбільш поширені порушення в оформленні лікарняних листів:

  • вказують скорочену назва підприємства та не заповнюють його адресу;
  • не підкреслюють  слово "первинний" або "продовження";
  • не підкреслюють  причину непрацездатності;
  • не вказуються режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);
  • відсутній підпис лікаря або печатка закладу охорони здоров`я "Для листків непрацездатності" у разі виправлення в листку непрацездатності;
  • відсутній підпис завідувача відділення в амбулаторних листках непрацездатності при тимчасовій непрацездатності понад 10 днів.

Нагадаємо: підставою для призначення матеріального забезпечення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено вимогами ч. 1 ст.31 Закону № 1105.

Своєю чергою підстави, на основі яких комісія із соціального страхування роботодавця має право відмовити в оплаті листка непрацездатності, прописані у ст. 23 Закону № 1105.

Тому роботодавцям радимо врахувати озвучену Фондом інформацію.  Адже якщо за результатами перевірки працівники Фонду виявлять порушення, винуватців притягнуть до фінансової відповідальності, а на їх посадовців накладуть адміністративні штрафи.

За матеріалами повідомлень 1 та 2  Управління виконавчої дирекції ФСС України в Харківській області.

 

Як урахувати лікарняні та річну премію під час обчислення відпускних, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»