Податок на прибуток, який підлягає сплаті до держбюджету за поточний податковий (звітний) період, можна зменшити на суму сплаченого за такий самий період акцизного податку. Але не всі платники акцизного податку можуть це робити.

У п. 15 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ, яким передбачено таке зменшення, йдеться про суми акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль) — товарні підкатегорії 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД. До того ж вони повинні бути використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно з УКТ ЗЕД.

Отже, зменшити податок на прибуток на суму акцизного податку мають можливість лише платники акцизного податку з реалізації пального, які у поточному звітному періоді:

  • по-перше,  склали та реєстрували акцизні накладні;
  • по-друге, оплатили акцизний податок до бюджету.

Джерело: повідомлення на офіційному веб-сайті Офісу великих платників податків ДФС.

 

Більше про зменшення податку на прибуток за рахунок акцизного податку читайте в матеріалі «Зменшення податку на прибуток на суму акцизного податку» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»