До 01 липня фізособи отримають податкове повідомлення-рішення (ППР) із сумами земельного податку або орендної плати, які потрібно сплатити в бюджет. Якщо платники не згодні із такими сумами, вони можуть звернутися до органу ДФС для проведення звірки.

Письмову заяву подають до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

  • розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;
  • права на користування пільгою із сплати податку;
  • розміру ставки податку;
  • нарахованої суми податку.

При цьому платникам необхідно мати при собі оригінали документів, що підтверджують право на землю, на користування пільгами тощо.

Якщо податківці дійсно виявлять розбіжності між власними даними та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, вони протягом 10 робочих днів перерахують суми податку і надішлють (вручать)  нове ППР. В такому разі платити до бюджету слід ту суму, яка буде вказана в новому ППР, а попереднє ППР вважатимуть скасованим.

Від себе додамо: отримані суми уважно перевіряйте, оскільки величину коефіцієнта функціонального використання земділянок змінили з 2 до 3. Це актуально для випадків, коли інформація про вид цільового призначення ділянки не внесена до відомостей Державного земельного кадастру або інформація про таку ділянку відсутня.

Джерело: повідомлення ГУ ДФС у м. Києві.

 

Плата за землю містить дві складові — земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної й комунальної власності. Тож радимо ознайомитись з наступними статтями газети «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»