Громадянам, які одноосібно обробляють власні  земельні ділянки, необхідно задекларувати свої доходи. Про це повідомило ГУ ДФС у Волинській області.

Фіскали пояснили, що подавати декларацію про майновий стан і доходи повинні одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції (пп. 165.1.24 ПКУ).

Окрім того податківці наголосили: аналогічний обов’язок мають фізособи-орендодавці (громадяни-одноосібники), які отримали у 2018 році доходи від здавання в оренду (суборенду, емфітевзис) землі  орендарю-фізособі, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою).

Тож вищезазначені особи зобов’язані:

  • по-перше, подати декларацію про майновий стан і доходи;
  • по-друге, сплатити ПДФО і ВЗ  до 1 серпня, що настає за звітним роком (тобто щодо отриманих доходів у 2018 р. податки слід сплатити до 01.08.2019 р.).

Джерело: повідомлення ГУ ДФС у Волинській області

 

До речі, цього року складають і подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за формою, затвердженою Наказом № 859. Як правильно скласти Декларацію читайте в статті газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»