Податківці роз’яснили суб’єктам господарювання,  що  трудову діяльність студентів можна оформити як за трудовим договором, так і за цивільно-правовим договором (далі - ЦПД).

При оформленні трудового договору, роботодавець має повідомити ДФС (за місцем обліку)  про прийняття працівника на роботу.

В такому випадку фізособі виплачують зарплату, відпускні, а також інші виплати, передбачені умовами трудового договору. Їх  оподатковують у загальному порядку: ЄСВ  - 22 %, ПДФО - 18 %, військовим збором- 1,5 %.

Якщо суб’єкт господарювання і студент оформлють ЦПД на надання послуг, повідомлення до ДФС не потрібно подавати.

Суму винагороди (доходу) фізособам за виконану роботу чи надані послуги за ЦПД, оподатковують так само, як і за трудовим договором. Але при цьому така фізособа не має право, зокрема, на відпустку.

Зверніть увагу!

За ЦПД підрядник  сам організовує і виконує свою роботу. Трудовий договір зобов'язує ж працівника підпорядковуватись правилам внутрішнього трудового розпорядку.

За інформацією ГУ ДФС у Одеській області.

 

Як оформити та оплатити виробничу практику студентів на підприємстві, читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»