Не є акцизним складом територія, на якій суб’єкт господарювання зберігає та використовує пальне виключно для потреб власного споживання. Про це розповіла на офіційному сайті ДФС.

Розпорядником акцизного складу є суб’єкт господарювання – платник акцизного податку, який виробляє, обробляє (переробляє), змішує, розливає, навантажує – розвантажує, зберігає, реалізує пальне на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

При визначенні приміщення та/або території акцизним складом, необхідно враховувати:

  • загальну місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального,
  • обсяги отриманого протягом календарного року пального,
  • напрями використання пального.

У разі недотримання критеріїв, визначених пп. 14.1.6 та 14.1.224 ПКУ, такі приміщення та/або території є акцизними складами. У т. ч. і у випадку, коли суб’єкти господарювання використовують отримане пальне виключно для потреб власного споживання та не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Нагадаємо: З 01.07.2019 р. починають діяти зміни внесені Законом № 2628 до ПКУ.

За повідомленням сайту ДФС у Запорізькій області.

 

Хто саме з 01.07.2019 р. отримає статус розпорядника акцизного складу, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»