Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 17,5% річних. Це необхідно для убезпечення від інфляційних ризиків, які посилилися з моменту ухвалення попереднього рішення у квітні. Збереження облікової ставки на рівні 17,5% схвалили Рішенням Правління НБУ «Про розмір облікової ставки» від 06.06.2019 р. № 392-рш.

У головній банківській установі країни визнають, що два останні місяці поспіль споживча інфляція перевищувала прогноз Національного банку. У квітні вона становила 8,8% у річному вимірі і у травні, за оцінками НБУ, продовжила прискорюватися. Утім, там переконані: таке прискорення зумовлене насамперед тимчасовими чинниками. Серед них – зростання цін на окремі види овочів та паливо. У другій половині року вплив цих чинників нівелюється через надходження у продаж овочів нового врожаю, а також здешевлення енергоресурсів на світовому ринку.

Позитивним НБУ вважає те, що останнім часом високими темпами зростали заробітні плати, роздрібний товарооборот, будівництво та промисловість.

Оприлюднений у квітні макроекономічний прогноз НБУ передбачав поступове уповільнення інфляції до 6,3% на кінець 2019 та 5,0% на кінець 2020 року. Перепоною цьому може стати відкладення подальшої фінансової підтримки з боку МВФ до формування нового уряду.

Нагадаємо: облікову ставку на рівні 17,5% встановили з 26 квітня 2019 року  Рішенням Правління НБУ «Про розмір облікової ставки» від 25.04.2019 р. № 311-рш.

 

Джерело: офіційний портал НБУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»