Кабмін уніс зміни до ряду нормативно-правових документів у сфері регулювання земельних відносин. Зокрема, нормативно закріпив можливість отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки в електронній формі.

Аби отримати такий документ фізичній та/або  юридичній особі потрібно подати заяву в електронній формі.

На її підставі Держгеокадастр видає відповідний витяг або мотивовану відмову у його наданні. Такі дії Держгеокадастр вчиняє в електронній формі технічними засобами телекомунікацій з накладенням кваліфікованого електронного підпису, а за бажанням заявника - також у паперовому вигляді.

Окрім того, зазначеною постановою:

  • запровадили механізм внесення відомостей до Державного земельного кадастру про масиви земель сільськогосподарського призначення та  користування такими відомостями,
  • введено новий понятійний апарат, запроваджений Законом України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII тощо.

Джерело:  постанова КМУ від 05.06.2019 р. № 477

 

Витяги про нормативну грошову оцінку земельної ділянки найчастіше отримують платники плати за землю. Увазі останніх пропонуємо матеріал «Земельний податок: платники, пільги та порядок обчислення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»