Фіскали мають рацію у визначенні щебеню об’єктом оподаткування рентною платою, незалежно від кількості стадій дроблення. На цьому наголосив Верховний Суд в ухвалі від 12.03.2019 р. у справі № 804/4526/18. Також підлягають оподаткуванню операції з «грохочення», які по суті є операціями з сортування уламків дроблених гірських порід за розміром (фракцією щебеню)

Таким чином, слуги Феміди підтвердили правомірність визначення об’єктом оподаткування рентною платою продукції гірничого підприємства, яка утворюється без обмеження при визначених у пп. 14.1.150 ПКУ технологічних операціях збирання, дроблення або мелення, сушки, а також сортування.

ВС також підтримав позицію фіскалів у тому, що згідно з пп. 14.1.128 ПКУ обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) - обсяг товарної продукції гірничого підприємства, яку гірничі підприємства відповідно до П(С)БО 9 «Запаси» обліковують як запаси.

Джерело: повідомлення Офісу великих платників податків ДФС

 

За що сплачують та як обчислюють ренту за видобування  корисних копалин, читайте в матеріалі «Як розрахувати рентну плату за видобування корисних копалин і заповнити декларацію» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»