Податківці наголосили: розрахунок фізособи із суб'єктом господарювання за товари/надані послуги за допомогою платіжної картки через платіжний термінал НЕ вважають готівковим розрахунком.

Отже, обмеження, згідно з яким фізособи вправі здійснювати розрахунки готівкою з суб'єктами господарювання протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами  у сумі до 50 тис. грн, на розрахунки платіжною карткою через платіжний термінал не розповсюджується.

А все тому, що п. 7 р. II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі – Положення № 148), яким містить відповідне обмеження, поширюються на розрахунки фізосіб із суб'єктами господарювання виключно у готівковій формі. Водночас у розумінні пп. 3 п. 3 р. І Положення № 148 готівка - грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є платіжними засобами).

Джерело: ІПК ОВП ДФС від 31.05.2019 р. №  2494/ІПК/28-10-27-01-11.

 

Суб’єктам господарювання, що працюють з готівкою, цікавим може бути матеріал «Протягом якого строку можуть оштрафувати за перевищення граничних сум розрахунків готівкою» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»