Спеціалісти ДФС зазначили, що споруди та/або обладнання, та/або ємності, які використовують для зберігання пального, можуть бути як власними так і орендованими. Водночас спецвимог щодо місткості та розміщення такого обладнання законодавство не встановлено.

При цьому, ліцензія на право зберігання пального НЕ потрібно отримувати:

1) підприємствам, установам  та організаціям, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевою бюджету;

2) підприємствами, установами та організаціями системи державною резерву;

3) суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживають для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізують через місця роздрібної торгівлі.

Також суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право його зберігання в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним,  на які отримані відповідні ліцензії.

Інші виключення щодо отримання ліцензій на право зберігання пального відсутні.

Джерело: ІПК від 30.05.2019 р. № 2471/6/99-99-12-01-01-15/ІПК 

 

З 01.07.2019, серед осіб, які реалізують пальне згідно з пп. 14.1.212 ПКУ, опиняться ті, хто використовує пальне для власного споживання. А отже, на таких суб’єктів господарювання поширюється обов’язок до вказаної дати зареєструватися платниками акцизу та зареєструвати місця зберігання пального — акцизні склади. Читайте розлогіше в статті «Акцизний склад власника пального після 01.07.2019: кому потрібен і як зареєструвати» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»