На сьогодні уже утворилась двомісячна заборгованість Фонду соцстраху по виплаті декретних та лікарняних. Вона лише буде зростати і за прогнозними розрахунками Фонду соцстраху у 2019 році складе 2,9 млрд. грн. Відповідні дані наводить Федерація профспілок.

Фінансове становище Фонду соцстраху доведено до небезпечної межі, а реальна перспектива його фінансової дестабілізації загрожує дискредитацією та втратою довіри громадян до всієї системи соціального страхування і держави, як гаранта її діяльності.

Профспілкова сторона неодноразово вносила пропозиції по виходу із такої кризової ситуації, але державна сторона всіляко затягує їх розгляд.

Нову заяву з даного питання Федерація профспілок опублікувала на своєму сайті 04.06.2019 р. Тож лишається лише сподіватися, що  законотворці в найкоротші строки відреагують на проблему з боргами по лікарняних та   вирішать її.

Нагадаємо: фінансові проблеми розпочались внаслідок прийнятих урядових ініціатив із зменшення розміру ЄСВ майже вдвічі та зменшення у 1,5 рази частки ЄСВ до Фонду соцстраху.

За повідомленням  сайту Федерації профспілок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»