Чи можуть тепло- і водопостачальники застосовувати касовий метод під час постачання послуг із встановлення, обслуговування і заміни вузлів комерційного обліку? ДФС озвучила відповідь на це питання в ІПК.

Вартість таких послуг включають до складу квартирної плати чи плати за утримання житла. Це означає, що діють норми п. 187.10 ПКУ.

Отже, у разі постачання зазначених послуг оператори зовнішніх інженерних мереж (платники ПДВ) визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ за касовим методом.

Джерело: ІПК ДФСУ від 28.05.2019 р. № 2426/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Нагадаємо, що з 01.01.2019 р. норму Податкового кодексу про застосування касового методу ПДВ-обліку дещо підкоригували. Як саме читайте в статті «Нові правила застосування касового методу постачальниками ЖКГ-послуг» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»