Не можна звільняти працівника через те, що він не надав згоду на зменшення розміру надбавки без змін в організації виробництва і праці. На цьому наголошує Управління Держпраці у Черкаській області.

Йдеться про звільнення у разі відмови від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП.

Працівника кримінально-виконавчої служби України звільнили з роботи через те, що той не надав згоду на зменшення надбавки, передбаченої законодавством.

Право змінювати розмір надбавок вказаній категорії працівників, з урахуванням фонду оплати праці, враховуючи вимоги чинного законодавства, надано керівнику установи чи організації.

Якщо не можна дотримуватися зазначеного у наказі розміру надбавки в межах фонду заробітної плати, тоді про зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення працівників необхідно попередити не пізніш як за два місяці до змін. Цього вимагає ст. 103 КЗпП.

Припинення трудового договору згідно із п. 6 ст. 36 КЗпП при відмові працівника від продовжувати роботу зі зміненими істотними умовами праці буде обґрунтованим, якщо зміна істотних умов праці при провадженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою викликана змінами в організації виробництва і праці (п. 10 Постанови Пленуму ВСУ від 06.11.1992 р. № 9).

Джерело: сайт Управління Держпраці у Черкаській області

 

У яких випадках застосовують фінансові штрафи за порушення законодавства про працю? Про це читайте у газеті  «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»