Щоб отримати консультацію з питань метрології та стандартизації засобів вимірювання, зокрема, витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, суб’єкти господарювання можуть звернутись до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Нафтогазової асоціації України, Наукового метрологічного центра - Національний науковий центр «Інститут метрології». На цьому наголосили фахівці ДФСУ в ІПК від 24.05.2019 р. № 2367/6/99-99-12-01-04-15/ІПК.

Суб’єкт господарювання розробляє проект встановлення засобів вимірювання, розраховує та підбирає перелік засобів вимірювання витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального та рівнемірів-лічильників рівня пального виходячи з об’ємів зберігання пального, діаметрів трубопроводів, та інших виробничих та технологічних аспектів, що повинно забезпечити повноту обліку обігу пального.

Водночас контролери завважили: ДФС, яка є держателем та адміністратором Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого та реалізованого пального і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, проводить ідентифікацію витратомірів/рівномірів та занесення їх у відповідний реєстр, а НЕ займається їх підбором.

Джерело:  ІПК ДФСУ від 24.05.2019 р. № 2367/6/99-99-12-01-04-15/ІПК.

 

Про «акцизні» зміни до ПКУ, що запрацюють з 01.07.2019, в т.ч. про строки обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, ішлося в матеріалі-коментарі «Акцизний податок, адміністрування реалізації пального та спирту етилового» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»