Якщо у підприємця-єдинника відпуска тривала менше одного календарного місяця, то звільнення від сплати єдиного податку не спрацьовує. Про це повідомило ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Загальне правило говорить: ФОПів-єдинників, зокрема першої групи,  звільняють від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).

Висновок контролерів цілком логічний: якщо єдинник був у відпустці менше одного календарного місяця, то зазначена пільга не діє. Отже,  за такий місяць потрібно платити єдиний податок так само, як і за інші.

Якщо ж ФОП хоче скористатися пільговим періодом зі сплати єдиного податку, то, аби уникнути порушень терміну сплати авансових платежів, радимо подати до контролюючого органу:

1) у разі відпустки - заяву щодо періоду щорічної відпустки (зробити це потрібно до початку відпустки),

2) у разі хвороби – заяву щодо строку втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності (подати ці документи слід одразу після закінчення лікарняного).

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

 

Підприємець-єдинник має право на "податкову відпустку". Про те, у яких випадках та які привілеї надає така відпустка, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»