Фіскали вказали, що операція з відшкодування збитку контрагентом має податкові наслідки як з податку на прибуток, так і з ПДВ.

Кошти, перераховані платнику ПДВ на його банківський рахунок у вигляді відшкодування збитків, податківці розцінюють як компенсацію вартості майна.

Така операція, на думку ДФС, вимагає включення суми зазначеної компенсації до бази оподаткування ПДВ і нарахування податкових зобов'язань.

На нашу думку, висновок контролерів у цьому випадку доволі спірний. Адже при відшкодуванні збитків переходу права власності на товар не відбувається, особливо, якщо на момент отримання компенсації такого майна фактично вже немає.

Що ж стосується податку на прибуток, то для визначення об'єкту оподаткування за вказаними операціями достатньо сформувати фінрезультат за правилами бухобліку.

Джерело: ІПК ГУ ДФС у Закарпатській області від 23.05.2019 р.  № 2335/ІПК/07-16-12-01-10.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Покупець випадково пошкодив неоплачений товар: хто відшкодовує збитки та як обліковувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»