Якщо ФОП здійснює свою діяльність виключно з надання послуг стороннім підприємствам із перевезення скрапленого газу власним автотранспортом та не є платником акцизного податку і власником пального, то такий  ФОП не є розпорядником акцизного складу пересувного. Відповідний висновок містить ІПК ДФС від 24.05.2019 р. № 2377/ФОП/Г/16-31-13-02-14/ІПК.

Податківці нагадали, що транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного в періоду його використання для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізують (окрім пального або спирту етилового, що переміщують митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом);

6) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;

в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплатили акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, який використовує суб'єкт господарювання (що не є розпорядником акцизного складу) для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Джерело: ІПК ДФС від 24.05.2019 р. № 2377/ФОП/Г/16-31-13-02-14/ІПК.

 

Зверніть увагу! Бізнес може реєструвати акцизні склади до 1 липня без штрафів. Деталі – у новині.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»