Якщо споживач замовив товар через мережу Інтернет і оплатив його із застосуванням LiqPay (WAYFORPAY), то за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою суб’єкт господарювання зобов’язаний видати чек з РРО та, у разі необхідності,  відповідним чином оформлений гарантійний талон. Такий висновок зробили податківці в ІПК ДФСУ від 21.05.2019 р. № 2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Якщо товар доставляють поштою за умови передоплати із застосуванням LiqPay, WAYFORPAY суб’єкт господарювання повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів. При цьому касовий чек міститиме позначку «передоплата товарів».

Якщо розрахунки проводять за відстроченим платежем – їх проводять через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту». Тому і касовий чек міститиме відповідну позначку. При цьому роздруковують розрахунковий документа на РРО на підставі виписки з фінансової установи.

Якщо товару доставляють поштою за умови післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Відповідний документ, що підтверджить факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видати поштове відділення. Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, яку вклав суб’єкт господарювання (продавець) у посилку.

У разі доставки товару за допомогою кур’єрської служби за умови передоплати діяти потрібно само, як і у разі доставки товару поштою.

Якщо товар доставляє кур’єрська служба за умови післяплати, то кур’єр видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким з доставляють товар.

Джерело:  ІПК ДФСУ від 21.05.2019 р. № 2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

 

Суб’єктам господарювання, що застосовують РРО, може бути корисним матеріал «Застосовуємо РРО по-новому» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»