Податківці вказали, що норми ПКУ не передбачають подачу ліквідаційної звітності для ФОП- спрощенців.

ФОП, щодо яких до ЄДР внесли запис про припинення підприємницької діяльності, подають податкові декларації платника ЄП - ФОП востаннє за звітний квартал, в якому провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Таку  звітність потрібно скласти наростаючим підсумком з початку року  та подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.

ФОП - загальносистемники, щодо яких до ЄДР внесли запис про припинення підприємницької діяльності, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі. Роблять вони це востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового звітного періоду до останнього дня календарного місяця, в якому провели держреєстрацію припинення підприємницької діяльності. Відзвітувати потрібно протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Нагадаємо: ліквідаційну податкову декларацію про майновий стан і доходи та останню податкову декларацію платника ЄП - ФОП:

а) подає особисто платник податків або уповноважена на це особа;

б) надсилає платник податків поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) надсилає платник податків засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів № 851-IV та № 2155-VIII.

Джерело: роз’яснення з категорії 135.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Як підприємцю припинити господарську діяльність, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»