Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку є порушенням вимог законодавства про працю. Як попередити таке правопорушення пояснюють в Управлінні Держпраці у Кіровоградській області.

Правила внутрішнього трудового розпорядку – це локальний нормативний акт, який забезпечує правове регулювання трудових відносин на підприємстві, організацію його діяльності, визначає взаємні права та обов’язки адміністрації та працівників. Сфера дії цього документа поширюється на всіх працівників підприємства, незалежно від виду трудового договору, виконуваної роботи, посади та інших умов.

Правила внутрішнього трудового розпорядку необхідно складати в письмовій формі, оскільки це  документ з організації процесів управління. Більш того, ст. 29 КЗпП прямо вимагає аби до початку роботи за трудовим договором роботодавець  ознайомив працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

Відсутність правил внутрішнього трудового розпорядку - порушенням вимог законодавства про працю. Воно передбачає адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств у вигляді штрафу від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1700 грн).

 

Зверніть увагу! ФОП, який має найманих працівників,  є роботодавцем, тож він теж зобов’язаний розробляти правила внутрішнього трудового розпорядку (див. лист Мінсоцполітики від 28.12.2017 р. № 568/0/22-17/134.

За інформацією сайту  Управління Держпраці у Кіровоградській області.

 

Зразок правил внутрішнього трудового розпорядку  розміщено у газеті  «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»