Суб'єкти господарювання можуть подати документи для отримання ліцензії на торгівлю або ж зберігання пального  на адресу ГУ ДФС в областях та м. Києві. Пакет документів слід подавати за місцем розташування місць зберігання та роздрібної торгівлі пальним починаючи з 12.06.2019 р. При цьому видавати зазначені ліцензії суб'єктам господарювання почнуть із 01.07.2019 р. Про це йдеться у листі ДФСУ від 30.05.2019 р. № 17014/7/99-99-12-01-01-17.

Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пальним або на зберігання пального разом із заявою додатково потрібно подати завірені заявником копії таких документів:

  • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального. Вони мають бути чинні на дату подачі заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  • акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  • дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подають, якщо вони є у відкритих держреєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії. Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта.

У додатках до вищевказаного листа ДФС наведено форми заяв для отримання ліцензій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»