ФОП-загальносистемник має право віднести до витрат звітного року витрати на придбання товарів (послуг), які він поніс в попередньому році, за умови, що вони пов'язані з отриманням доходу звітного року. Відповідне роз’яснення надали фахівці ДФСУ в ІПК від 20.05.2019 р. № 2266/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Контролери нагадали, що об'єкт оподаткування доходів ФОП на загальній системі оподаткування визначають як різницю між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з госпдіяльністю такої фізособи - підприємця.

Об'єкт оподаткування ФОП-загальносистемник визначає на підставі даних своєї Книги обліку доходів і витрат.  При цьому у її графі "Сума витрат, пов'язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)"  він  відображає ту суму витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов'язані з отриманням доходу за підсумками дня.

Отже, якщо підприємець в минулому році придбав товари (послуги), але отримав доходи, пов’язані з такими витратами, лише цьогоріч, то ці витрати  слід відображати у Книзі обліку доходів і витрат теж у поточному році.

Нагадаємо: до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів належать витрати, до складу яких включають вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 ПКУ).

Джерело:  ІПК ДФСУ від 20.05.2019 р. № 2266/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

 

Підприємцям на загальній системі оподаткування може стати у нагоді матеріал-пам’ятка «Склад доходів і витрат підприємця-загальносистемника» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»