Фіскали роз’яснили, який код причини коригування вказувати у розрахунку коригування до податкової накладної за щоденними підсумками. Вони вказали, що у графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування зазначають код причини коригування, який відповідає причині, у зв’язку з якою здійснюють коригування. Про це йдеться у роз’ясненні ДФС у категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Водночас у податковій накладній за щоденними підсумками операцій:

1) графи 4 «Одиниця виміру товару/послуги, умовне позначення українське», 5 «Код», 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» та 7 «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ» можуть бути не заповнені,

2) у графі 10 «Обсяги постачання (база оподаткування) товарів/послуг без урахування ПДВ» відображають загальний обсяг постачання, а у графі 11 — суму ПДВ.

Водночас якщо в податковій накладній, складеній за щоденними підсумками, заповнено графи «Кількість (об’єм, обсяг)» та «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ», розрахунок коригування до такої податкової накладної може містити наступні коди коригування:

  • 101 — зміна ціни;
  • 102 — зміна кількості;
  • 103 — повернення товару або авансових платежів;
  • 104 — зміна номенклатури.

Якщо в податковій накладній, складеній за щоденними підсумками, не заповнено графи «Кількість (об’єм, обсяг)» та «Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ», то розрахунок коригування до такої податкової накладної може містити лише два коди коригування:

  • 103 — повернення товару або авансових платежів;
  • 104 — зміна номенклатури.

Нагадаємо, що код причини коригування в податковій накладній зазначають із 01.12.2018 р. Саме із цієї дати почали діяти оновлення до форми податкової накладної, розрахунку коригування та порядку їх заповнення, затверджені наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763. Наразі Довідник умовних кодів причин коригування, опублікований на офіційному веб-сайті ДФСУ, містить 11 кодів причин коригування.

Додамо, що код причини коригування 103 використовують не лише у разі, коли товар або кошти повертають постачальнику/покупцю, але й для анулювання податкових накладних з неправильним ІПН чи датою складання податкової накладної.

Джерело: роз’яснення фахівців ДФСУ у категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Порядок заповнення розрахунку коригування ми розглядали в матеріалі «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»