На офіційному сайті Міндоходів з’явився проект, який дозволяє вести Книгу обліку доходів та Книгу обліку доходів і витрат (далі — Книга) і в електронному вигляді. Для ведення Книги в електронному форматі потрібно виконати низку вимог:

  • отримати посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованими центрами сертифікації ключів, включених до системи подання податкових документів в електронному вигляді (докладніше про це — у матеріалі «Як отримати безкоштовні «електронні ключі» у податкових органах»);
  • укласти договір про визнання електронних документів із контролюючим органом;
  • сформувати заяву на отримання Книги й надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв’язку з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Міндоходів, у свою чергу, реєструє таку заяву й протягом 3-х робочих днів формує та надсилає фізособі-єдиннику повідомлення про реєстрацію Книги. Лише після отримання такого повідомлення Книгу можна використовувати.

До того ж нарешті в назві нової Книги з’явилося місце й для єдинників 5 групи, адже на момент затвердження старої Книги, затвердженої наказом, Мінфіну від 15.12.2011 р,  № 1637, таких представників фізосіб-єдинників ще не було.

Проект наказу Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»