Якщо постачальник склав і зареєстрував в ЄРПН податкову накладну на неплатника ПДВ (оскільки покупець не повідомив що є платником ПДВ), то за такою податковою накладною покупець не зможе визнати податковий кредит. Про це повідомив на своєму офіційному веб-сайті Офіс великих платників податків ДФС.

У цьому ж повідомленні податківці зазначили, як виправити помилку.

Постачальник (продавець) повинен скласти розрахунок коригування з урахуванням таких особливостей:

  • у полі «Дата складання» зазначають дату, на яку було виявлено помилку в ІПН покупця;
  • у заголовній частині розрахунку коригування зазначають дані із заголовної частини податкової накладної з помилковим ІПН;
  • у розділі «Б» зазначають зі знаком «-» (виводять в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, якому належить ІПН, що помилково був зазначений у полі «ІПН покупця» податкової накладної.

Крім того, продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

  • реквізити заголовної частини податкової накладної зазначають без помилок, тобто у полі «ІПН покупця» має бути вказаний правильний ІПН отримувача (покупця);
  • у полі «Дата складання» зазначають дату виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), тобто дату складання податкової накладної з помилковим ІПН;
  • такій податковій накладній присвоюють новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної з помилковим ІПН отримувача (покупця);
  • у розділі «Б» такої податкової накладної зазначають обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були вказані в податковій накладній з «помилковим» ІПН.

Варто пам’ятати і про штраф за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування, передбачений п. 1201.1 ПКУ. Адже граничний строк для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування починає свій відлік з дати їх складання (див. абзаци 14 – 17 п. 201.10 ПКУ). Відповідно, якщо таку податкову накладну (з правильним ІПН покупця) зареєструють після його спливу, то буде зазначений штраф. Його розмір може становити від 10% до 50% суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, залежно від кількості днів прострочки.

До речі, інформацію про ПДВшний статус свого контрагента постачальник може отримати в онлайн-режимі в Електронному кабінеті платника податків.

Аналогічне роз’яснення надано і в листі ДФСУ від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17.

 

Більше про виправлення помилок в заголовній частині податкової накладної і не тільки читайте в матеріалі «Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»