Якщо платник податку не подав разом з податковою декларацією з рентної плати окремих додатків, в яких обчислюють податкове зобов’язання за відповідним видом об’єкта, подавати ще одну декларацію з типом «звітна» не потрібно. Такий  висновок слідує з роз’яснення фахівців ДФСУ, розміщеного у категорії 121.05 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Контролери роз’яснили, що в такій ситуації суб’єкт господарювання має право:

  • до настання граничного терміну подання декларації подати декларацію з позначкою «Звітна нова» разом з усіма додатками, в яких обчислюють податкові зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування;
  • після настання граничного терміну подання декларації подати декларацію з позначкою «Уточнююча» разом з тими додатками, які не подавали, та в яких обчислюють податкові зобов’язання за відповідним видом об’єкта, із зазначенням суми штрафної санкції у розмірі, визначеному п. 50.1 ПКУ, та пені відповідно до ст. 129 ПКУ.

Джерело: роз’яснення фахівців ДФСУ у категорії 121.05 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua). 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»