ФОП – єдинник, який здійснює будівництво на земельній ділянці, що перебуває у його власності, сплачує земельний податок на загальних підставах. Таку інформацію розмістило на офіційному сайті ГУ ДФС у Луганській області.

Фіскали наголосили: у разі будівництва (в т. ч. виробничих об’єктів), ФОП не використовує у підприємницькій діяльності свої земельні ділянки. Відповідно він не виконує умови, які звільняють його від сплати земельного податку.

Нагадаємо: особливості справляння земельного податку суб’єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлює гл. 1 розд. XIV ПКУ (п. 269.2 ПКУ).

При цьому платників ЄП звільняють від обов’язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовують платники ЄП першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (п.п. 4 п. 297.1 ПКУ).

За інформацією сайту ГУ ДФС у Луганській області.

 

Про правила сплати земельного податку, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»