Фіскали наголосили, що порядок оподаткування військовим збором виплат фізособі, у т .ч. аліментів за рішенням суду або добровільним рішенням сторін, залежить від того, чи оподатковують таку виплату ПДФО.

Нагадаємо: в цілях нарахування ПДФО не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу  аліменти, які виплачують платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно з СКУ  (165.1.14 ПКУ).

При цьому пп. 1.7 п. 16 підрозділу 10 розділу XX ПКУ  звільняє від оподаткування військовим збором ті доходи, які згідно з розділом IV ПКУ не включають до загального оподатковуваного доходу фізособи.

Тож контролери зробили цілком логічний висновок:  суму доходу у вигляді аліментів, яку виплачують платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених  СКУ, не оподатковують військовим збором.

Джерело: роз’яснення ДФСУ в категорії 132.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Відповіді на найпоширеніші й найактуальніші запитання про аліменти Ви знайдете в матеріалах, які були підготовані фахівцями «Інтерактивної бухгалтерії».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»