Податковий комітет запропонує Раді відстрочити штрафи за відсутність ліцензії на зберігання пального. Законопроект про відстрочку штрафів за відсутність ліцензії на зберігання нафтопродуктів на 6 місяців може бути розглянуто у Верховній Раді 30 травня. Рішення про винесення відповідного проекту на найближче пленарне засідання було прийнято за підсумками обговорення в Комітеті з питань податкової та митної політики, на якому був присутній кореспондент enkorr.

Зобов'язання мати ліцензії на зберігання палива з 1 липня 2019 р. залишається в силі, але до 1 січня 2020 р. штраф в розмірі 500 тис. грн застосовувати не будуть.

Глава комітету Ніна Южаніна звернулася до присутніх на обговоренні депутатам з проханням мобілізувати своїх колег по фракціях для прийняття цього рішення на засіданні в четвер.

В ході обговорення за перенесення або скасування ліцензування операцій зі зберігання палива очікувано виступили представники великих промислових підприємств, наприклад, «Енергоатом», а також представники аграрних асоціацій і компаній-перевізників.

За словами представників агропідприємств, до 95% господарств не мають необхідних для отримання ліцензії документів, а саме акту введення в експлуатацію та дозвіл на роботу об'єкта підвищеної небезпеки.

Нагадаємо, що вимоги по ліцензуванню операцій зі зберігання нафтопродуктів викликані в першу чергу тим, що саме аграрні і транспортні компанії помічені у фіктивному споживанні палива.

Ніна Южаніна підкреслила, що незважаючи на складності великих промислових підприємств, звільнити їх від ліцензування операцій зі зберігання палива не можна, оскільки це нівелює ефект всієї реформи контролю над оборотом нафтопродуктів.

Відзначимо також, що в чинній редакції Податкового кодексу штрафи за порушення правил реєстрації акцизних складів будуть застосовувати після 1 жовтня 2019 р.

Цю ж інформацію підтвердила і головний редактор журналу "АгроPRO" на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Вирішили внести пропозицію відстрочити застосування штрафів за відсутність ліцензії на зберігання палива на 6 місяців. Якщо Верховна Рада проголосує ці зміни, то в сільгосппідприємств буде час отримати дозвіл, дооформити документи на землю і ємності і подати їх для отримання ліцензії.

 

Які документи подавати для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі читайте за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»