В Україні місяцями можуть затримувати виплату зарплат як державні, так і приватні підприємства. Право на своєчасну оплату праці гарантує Конституція України. Управління Держпраці у Тернопільській області вказало, як діяти працівнику, роботодавець якого не виплатив заробітну плату.

Нагадаємо: роботодавець зобов’язаний виплачувати зарплату регулярно в робочі дні у строки, встановлені колдоговором або внутрішнім актом роботодавця. При цьому робити це має роботодавець  не рідше двох разів на місяць.

Але що робити, коли роботодавець не виплачує заробітну плату? Перш за все треба у письмовій формі звернутися до роботодавця з вимогою виплатити зарплату. Таке звернення, швидше за все, не принесе користі. Проте для подальших дій бажано, щоб працівник зафіксував низку дій, які зробив для отримання затриманої зарплати. 

Також, щоб отримати невиплачену зарплату, можна звернутися до суду. При цьому в судовому порядку можна вимагати відшкодувати ще й суму моральної шкоди, яку завдав роботодавець, не виплачуючи зарплату.

Зважайте: за невиплату заробітної плати роботодавець несе не тільки адміністративну, але і кримінальну відповідальність.

За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»