В якості компенсації за роботу в умовах ненормованого робочого дня працівникам надають додаткову відпустку. А от доплатять за такий режим роботи лише певній категорії працівників. На цьому наголосили спеціалісти Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Право на додаткову відпустку у зв’язку із ненормованим робочим днем мають усі працівники, які працюють  в умовах ненормованого робочого дня.  Тривалість такої відпустки може бути від 1 до 7 днів. При цьому конкретну тривалість цієї додаткової відпустки має прописати роботодавець у колдоговорі за кожним видом робіт, професій та посад чи трудовим договором.

Зважайте: додаткову відпустку за ненормований робочий день надають пропорційно до часу, відпрацьованого на роботі, посаді, що дає право на такий відпочинок.

А ось на доплату за такий режим роботи мають право лише окремі категорії працівників. А саме ті, кому це гарантують спеціальні нормативні акти, колективний чи трудовий договір.

Нагадаємо: доплату за роботу в умовах ненормованого робочого дня нормотворці передбачили для водіїв (окрім таксистів).

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

 

Детальніше про  надання щорічних додаткових відпусток читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»