Сума страхового відшкодування, яка отримана на поточний рахунок ФОП на загальній системі оподаткування для відновлення пошкодженого (втраченого) рухомого майна (автомобіля), не оподатковується ПДФО при дотриманні умов страхування, визначених п.п. 165.1.27 ПКУ: відповідне роз’яснення фахівців ДФСУ розміщене в категорії 104.11 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Аргументуючи свою відповідь контролери завважили, що відповідно до ст. 325 ЦКУ суб’єктом права приватної власності є саме фізична особа. Тобто реєстрація транспортних засобів здійснюється виключно за фізичною особою, а не за ФОП. Водночас згідно з п. 177.6 ПКУ у разі, якщо ФОП отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку – фізичних осіб.

Також податківці нагадали, що згідно з пп. «б» п.п. 165.1.27 ПКУ сума страхового відшкодування не включається до оподатковуваного доходу у разі дотримання умови, згідно з якою під час страхування майна сума страхового відшкодування не може перевищувати вартість застрахованого майна, визначену за звичайними цінами на дату укладення страхового договору, збільшену на суму сплачених страхових платежів (страхових внесків, страхових премій).

 

ФОП на загальній системі оподаткування корисним може бути матеріал «Книга обліку доходів і витрат у ФОПа-загальносистемника» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»