ДФСУ оприлюднила податкову консультацію про те, як  застосовувати норми з податку на нерухоме майно. Йдеться про виключення з числа оподатковуваних об’єктів нежитлової нерухомості, яку використовують суб'єкти господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках. А конкретніше – податківці розглянули питання такої преференції для ринків.

На думку контролючого органу, аби застосувати указану преференцію стосовно будівлі критого ринку мають одночасно дотримуватися дві умови.

По-перше, відповідне функціональне призначення земельної ділянки, де така будівля розташована. Наприклад – «для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури» (підрозділ 03.10 Класифікації видів цільового призначення земель).

По-друге, знадобиться документальне підтвердження про належність будівлі критого ринку до підкласу 1230.2 «Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000. Таким підтвердженням, на думку податківців, послугує експертний висновок.

Якщо ж не виконуються зазначені передумови, то, на думку фіскалів, підприємство повинно буде платити податок на нерухомість за будівлю критого ринку на загальних підставах.

Джерело: ІПК ДФСУ від 10.05.2019 р. № 2062/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

 

Про те, як юрособи мають звітувати з податку на нерухомість читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»