У разі демонтажу ОЗ, що перебувало на балансі платника податку та використовувалось у госпдіяльності, фінрезультат необхідно відкоригувати. Він збільшується на суму залишкової вартості такого об’єкта ОЗ, визначеної відповідно до правил бухобліку та зменшується на суму залишкової вартості такого об'єкта ОЗ. Цього вимагає ст. 138 ПКУ.

Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів та передбачають коригування фінрезультату відображають у рядках 1.1.2 та 1.2.2 додатка РІ до рядка 03 РІ Податкової декларації з податку на прибуток підприємства.

Відповідні положення містить ІПК ДФС від від 14.05.2019 р. № 2136/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Водночас порядок коригування фінрезультату на різниці, що виникають при формуванні забезпечень для відшкодування наступних (майбутніх) витрат, визначено п. 139.1 ПКУ.

Фінарезультат до оподаткування:

  • збільшується на суму забезпечень, створених підприємством відповідно до правил бухобліку для відшкодування майбутніх витрат на демонтаж ОЗ;
  • зменшується на суму коригування (зменшення) забезпечень для відшкодування майбутніх витрат на яку збільшився фінрезультат до оподаткування відповідно до НП(С)БО.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»