Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день прийняття та набрання чинності рішення про їх реєстрацію в ЄРПН. Таке ДФС зазначила у категорії 101.17 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Щоправда, в п. 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, на який посилалися і податківці в своєму роз’ясненні, прописано, що податкова накладна/розрахунок коригування реєструються й безпосередньо у день набрання чинності відповідним судовим рішенням.

Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

  • прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
  • набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;
  • протягом 5 робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Ця умова стосується платників ПДВ, у яких обсяг постачання за зареєстрованими в поточному місяці податковими накладними/розрахунками коригування (з урахуванням поданих на реєстрацію в ЄРПН), становить менше 30 млн грн та які на дату блокування податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН НЕ відповідали критеріям ризиковості;
  • протягом 7 робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Ця умова стосується платників ПДВ, у яких обсяг постачання за зареєстрованими в поточному місяці податковими накладними/розрахунками коригування (з урахуванням поданих на реєстрацію в ЄРПН), становить більше 30 млн грн включно та/або які на дату блокування податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН відповідали критеріям ризиковості.

Рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації приймаються комісіями контролюючих органів. А чинності вони набирають після їх реєстрації в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена.

Водночас із питань реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН за рішенням суду податківці радять звертатися до ДФС письмово.

Таке роз’яснення ДФС прийшло на заміну старого, яке діяло до 11.05.2019, і вони абсолютно ідентичні.

 

Нагадаємо, що нещодавно Уряд підкоригував порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Запровадження цих змін призведе до збільшення блокувань податкових накладних/розрахунків коригування. А що це за нововведення, ми розповідали в матеріалі «Блокування податкових накладних: урядовці посилили фейсконтроль для отримання імунітету» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»