Укладаючи ЦПД роботодавець не зобов’язаний забезпечувати працівникові  належні та безпечні умови праці. На цьому наголошує Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Працівник, котрий погоджується виконувати роботу чи надавати послугу згідно з умовами ЦПД, самостійно організовує процес роботи, її виконання та забезпечує результат.

У разі укладання ЦПД, працівник позбавляється соціальних та трудових гарантій, зокрема, виплат з безробіття, лікарняних, відпускних та інших видів доплат.

ЦПД  суб’єкт господарювання вправі укладати лише для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результату праці.

У разі досягнення мети  договір вважається виконаним. Дія договору припиняється. 

Тобто, ЦПД застосовується для реалізації визначених (найчастіше) разових робіт.

Якщо ж робота, або надання послуги, яку виконує інша сторона договору, тобто, працівник,  має системний характер (робота виконується постійно, працівник постійно перебуває на своєму робочому місці, повний робочий день, отримує відповідну оплату  праці), то роботодавець у цьому випадку злісно  порушує чинне законодавство про працю.

 

Існує низка професій (видів робіт), за якими неможливо укласти ЦПД. Детальніше про ці професії в матеріалі «За якими професіями не може укладатися ЦПД» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»