ДФС вказала: якщо страхувальник не подав Звіт з ЄСВ за попередній період, то у поточному Звіті не можна відображати нараховані свого часу суми за відповідний попередній період. Це аксіома з нормативки зі звітування про ЄСВ.

Тож податківці роз’яснили, як саме має діяти страхувальник. При цьому таке правило поширюється і на підприємців та самозайнятих осіб, які не використовують найману працю.

У такому випадку страхувальник зобов’язаний подати Звіт з ЄСВ за поточний звітний період та за потреби окремо за попередній період (періоди). Але одразу постає питання за якою формою звітувати за попередній період (періоди).

Податківці закцентували: звіт за попередній період (періоди) до 2018 р., який не подавався, слід подати за формою, що діяла з 01 травня 2015 року.

Роз'яснення з категорії  301.06 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Про порядок нарахування і сплати ЄСВ, заповнення та подання Звіту з ЄСВ розповість підбірка матеріалів в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до зазначеної консультації та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»