На сайті Мінсоцполітики оприлюднили проект наказу про внесення змін до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних. Такий Порядок, затверджений спільним наказом Мінсоцполітики та МОН ще у 2013 році, хочуть викласти в новій редакції. Мета новацій – допомогти безробітним отримати актуальні на ринку праці професії. А для цього слід обрати для навчання саме той заклад освіти, який задовольняє вимогам щодо якості освітніх послуг, умов навчання та проживання.

Проект  Порядку пропонує  дозволити безробітному самостійно обирати заклад освіти для проходження профнавчання та, у разі потреби, місце проживання у період навчання. Зараховувати на навчання та забезпечувати місцем проживання планують  на підставі відповідних сертифікатів. А центр зайнятості буде узгоджувати з закладом освіти, який обрав безробітний, можливість прийому на навчання та дату початку навчання.

Також безробітний буде мати можливість обирати місце навчання в обраного ним роботодавця. Останній же зможе проводити навчання безробітних безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування. Крім того, роботодавцям дадуть можливість здійснювати попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти профнавчання на робочому місці або навчатися за індивідуальною формою, перед отриманням ними сертифікатів на навчання.

Серед інших запланованих нововведень – надання безробітним, які потребують профнавчання, послуги з профілювання та профорієнтації. Вона полягатиме в тому, що кар’єрні радники служби зайнятості надаватимуть рекомендації щодо вибору професії з урахуванням потреб ринку праці та побажань безробітного.

Водночас проект обіцяє посилити відповідальність безробітних, які пройшли навчання та не працевлаштувалися опісля або не розпочали підприємницьку діяльність. Для них запровадять обмеження видачі сертифіката на навчання, коли ті звернуться за послугами до державної служби зайнятості. Крім того, запланували запровадити моніторинг працевлаштування безробітних, які пройшли навчання за рахунок коштів Фонду страхування на випадок безробіття. Зокрема – через відстеження протягом року тривалості роботи працевлаштованих за направленням служби зайнятості осіб після проходження ними профнавчання.

Джерело: проект наказу «Про внесення змін до Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних»

 

Про те, в якому розмірі призначають допомогу по безробіттю, читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»