Передача платником екологічного податку джерела стаціонарного забруднення в оренду не звільняє його від обов’язку подання декларацій або складення заяви про відсутність у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. Такого висновку дійшов ВС/КАС у постанові від 02.04.2019 р. у справі № 810/1720/16.

За обставинами справи позивачем було передано в оренду виробничо-сервісний центр з газовим обладнанням. Водночас саме орендар, як фактичний користувач джерела забруднення, подавав до контролюючих органів звітність з екологічного податку. На думку позивача, подання податкових декларацій, у тому числі з нульовими показниками, не передбачене податковим законодавством. Тож штрафні санкції, нараховані контролерами за неподання звітності з екологічного податку позивачем (що не використовував джерело забруднення у зв’язку з переданням його в оренду), є неправомірними.

Однак ВС/КАС завважив, що п. 250.9 ПКУ встановлює обов'язок платників екологічного податку у разі відсутності об'єкта оподаткування у звітному році діяти у один з двох способів: або подавати декларації у загальному порядку, або повідомити про відсутність планів здійснювати викиди відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. За відсутності з боку платника податку вказаного повідомлення та заяви встановлений обов'язок подавати декларацію відповідно до ст. 250 ПКУ.

Та обставина, що одночасно декларації подавалися іншим платником екологічного податку, який фактично здійснює викиди (орендарем), не впливає на цей висновок. Фактичні обсяги викидів мають значення для визначення розміру податку, у той час як п. 250.9 ПКУ встановлює обов'язок з подання декларації навіть платниками податку, у яких відсутній об'єкт оподаткування.

 

Про інші цікаві рішення ВС можна почитати у матеріалі «Огляд практики Верховного Суду: податкові й трудові спори. Березень-2019» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

 Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»