Зупинено реєстрацію в ЄРПН розрахунок коригування на зменшення податкових зобов’язань. Пояснення та копії «розблокувальних» документів має подавати платник ПДВ — продавець, який зазначений у такому розрахунку коригування та податковій накладній, яка коригується. Про це повідомило на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Податківці зазначили про це, посилаючись на норми п. 192.1 ПКУ, в якому прописано, що у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику розрахунок коригування, складений постачальником (продавцем) товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача — платника ПДВ, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Для цього постачальник (продавець) надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Крім того, податківці зауважили і про отримання квитанції про зупинення реєстрації розрахунку коригування, у якій зазначаються:

  • порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТ ЗЕД/послуги згідно з ДКПП, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
  • пропозиція щодо надання платником ПДВ пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Мабуть, податківці хотіли сказати, що подавати пояснення та копії «розблокувальних» документів має той платник ПДВ, який отримав зазначену квитанцію. А така квитанція надсилається платнику ПДВ — постачальнику товарів/послуг.

Точнісінько таке саме роз’яснення міститься і в категорії 101.17 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

До речі, у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, чітко не визначено особу, яка має подавати пояснення і копії «розблокувальних» документів.

 

Нагадаємо, що нещодавно Уряд підкоригував порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Запровадження цих змін призведе до збільшення блокувань податкових накладних/розрахунків коригування. А що це за нововведення, ми розповідали в матеріалі «Блокування податкових накладних: урядовці посилили фейсконтроль для отримання імунітету» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»