Податківці вказали: фізособи-іноземці, які прибули у відрядження в Україну, мають платити туристичний збір, однак за певних умов.

Усе залежить від резидентського статусу таких осіб.

Так, в загальному випадку іноземці, які прибувають на територію України і тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначені пп. 268.5.1 ПКУ (зокрема, готелі, мотелі, хостели, квартири, що використовуються для проживання тощо), є платниками туристичного збору в силу вимог пп. 268.2.1 ПКУ.

Однак із цього правила є винятки. Так, фізособи-іноземці, які мають статус резидента та прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. «б» пп. 268.5.1 ПКУ, що належать фізособам на праві власності або на праві користування за договором найму, не є платниками туристичного збору. Таку пільгу для іноземців передбачили законотворці у пп. «б» пп. 268.2 ПКУ.

Тому фіскали і вказали: туристичний збір мають платити  іноземці, які прибули у відрядження та не мають статусу резидента.

Нагадаємо: порядок визначення резидентського статусу прописаний у пп. «в» пп. 14.1.213 ПКУ. Детально про це ми розповідали в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до зазначеної консультації та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

За інформацією Головного управління ДФС у Тернопільській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»