Податківці наголосили: якщо суб’єкт господарювання склав  податкову накладну (далі – ПН) і зареєстрував в ЄРПН, аби відкоригувати її вартісні показники, зазначені у розділі Б, потрібно скласти розрахунок коригування до податкової накладної (далі - РК до ПН).

Зміни ціни частини кількості однієї номенклатури товарів/послуг в РК до ПН зафіксуйте у розділі Б наступним чином:

  • по-перше, відповідні показники рядка ПН, що коригуються, зокрема кількість, а також обсяг постачання та сума ПДВ, зазначте зі знаком "-". Таким чином Ви обнулите (виведете в "0") рядок ПН, який коригуєте.

При цьому показники з граф 6 та 7 розділу Б ПН перенесіть до граф 7 та 8 розділу Б РК до ПН  (графу 7 заповніть зі знаком "-"), а графи 9 та 10 не заповнюйте;

  • по-друге, додайте нові рядки з правильними показниками, які матимуть нові чергові порядкові номери, що не зазначалися в ПН.

Водночас у графі 2.1 всіх рядків такого РК до ПН вкажіть код причини коригування 104, що відповідає причині коригування "Зміна номенклатури", та присвоюється однаковий порядковий номер групи коригування.

А от розділ "А" РК в описаній ситуації заповнюйте в  загальному порядку.

Такий підхід фіскалів до заповнення РК до ПН у разі зміни ціни частини кількості однієї номенклатури товарів/послуг є новим.

Нагадаємо:  раніше контролери радили під час заповнення РК до ПН показники з граф 6 та 7 розділу Б ПН переносити до граф 9 та 10 розділу Б РК.

Роз’яснення ДФСУ в категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних, а також розрахунків коригування до них читайте в матеріалах газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до зазначених консультацій та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»