Операцію з повернення постачальником покупцю коштів за товари/послуги, за якою в ЄРПН не зареєстровано розрахунок коригування до відповідної податкової накладної, в податковій звітності з ПДВ такого постачальника не відображають. Таке зазначила ДФС у своєму роз’яснені в категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Адже зменшити суму податкових зобов’язань постачальник має право лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Тому, якщо за операцією з повернення коштів покупцю розрахунок коригування до податкової накладної не складений (але мав бути складений), то постачальник, враховуючи термін позовної давності, має скласти розрахунок коригування на зменшення податкових зобов’язань. Такий розрахунок коригування потрібно складати на дату повернення коштів.

Постачальник зобов’язаний направити цей розрахунок коригування покупцю для реєстрації в ЄРПН або зареєструвати його самостійно в ЄРПН, якщо податкова накладна не підлягала наданню отримувачу (покупцю).

 

Про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»